SUSRET BIBLIOKLUBAŠA S PISCEM MIROM GAVRANOM
Autor: Žaklina Majetić Mufić, 11. 4. 2014.

Učenike je pratila učiteljica Hrvatskog jezika Ana Derenčinović Shala.

Foto: Ana Derenčinović Shala, prof.

1. travnja 2014. godine održan je susret s piscem Mirom Gavranom

u Domu kulture u Ravnoj Gori.

Susret je organizirala koordinatorica Gradske knjižnice Rijeka Verena Tibljaš u suradnji s Osnovnom školom Branimira Markovića iz Ravne Gore.

S piscem su se družili učenici osnovnih škola iz sedam gorskokotarskih mjesta: Skrada, Brod Moravica, Fužina, Lokvi, Vrbovskog , Severina na Kupi i Broda na Kupi.

Učenici OŠ Frana Krste Frankopana iz Broda na Kupi koji su sudjelovali na susretu s piscem bili su: Laura Gadanec (5.r.), Darko Grm (5.r.), Mateo Jurić (6.r.), Mario Gretić (7.r.) i Danijela Jurković (8.r.). Učenike je pratila učiteljica Hrvatskog jezika Ana Derenčinović Shala.

Miro Gavran , pisac za djecu i odrasle, predstavio je publici svoje romane za djecu: Svašta u mojoj glavi, Zaljubljen do ušiju, Oproštajno pismo, Sretni dani, Kako je tata osvojio mamu, Profesorica i snova i Zaboravljeni sin.

Nakon pročitanih odabranih ulomaka iz njegovih romana uslijedila su pitanja mlade publike. Učenici su s oduševljenjem prihvatili pisca i proveli dva školska sata u ugodnome druženju.

Popraćen gromoglasnim pljeskom Miro Gavran dobio je od svojih čitatelja i prigodne darove koje su donijeli učenici iz svojih škola i učeničkih zadruga.

Uz poziv svima da čitaju čim više, pisac se oprostio od publike.

Ana Derenčinović Shala, prof.

Miro Gavran i Verena Tibljaš