Intervju s ravnateljem OŠ Frana Krste Frankopana u Brodu na Kupi
Autor: Nikolina Šneler Golik, 15. 3. 2021.

U nastavku pročitajte intervju učenice 8.razreda Paole Merkaš s ravnateljem naše Škole.

• Paola: Molim Vas, predstavite se!
  • Ravnatelj: Ja sam Davor Tkalac, ravnatelj sam u Osnovnoj školi Frana Krste Frankopana u  Brod na Kupi,  a inače sam profesor Fizike i Politehnike.
  • Paola: Je li Vam fakultet bio težak?
  • Ravnatelj: Fakultet mi je bio težak, ali i zanimljiv.
  • Paola: Kako ste odlučili biti učitelj?
  • Ravnatelj : Sasvim slučajno. ( smijeh ) Želio sam biti kemičar, završio sam kemijsku školu, ali slijedom slučajnosti završio sam na tadašnjem Pedagoškom fakultetu u Rijeci. Sada je to Filozovski fakultet. Upisao sam predmet kojeg sam isto volio- Fiziku, pa je tu upala i Tehnička kultura te na taj način završio fakultet, ali s puno muke.
  • Paola: Koliko dugo radite u našoj Školi?
  • Ravnatelj: U našoj školi radim već 14 godina.
  • Paola : Sviđa li Vam se raditi u ovdje u Brodu na Kupi?
  • Ravnatelj: Jako mi se sviđa jer smo mala škola, jer smo vesela škola, zato što poštujemo jedni druge, zato jer su nam učenici, a i učitelji jako dobri pa mi je velika čast raditi ovdje.
  • Paola: Kako ste se odlučili biti ravnatelj?
  • Ravnatelj: Isto sasvim slučajno. ( smijeh ). Nekim spletom okolnosti i nagovorom kolega koji su me i predložili.
  • Paola: Kako su na tu odluku reagirali vaši bližnji i kolege?
  • Ravnatelj: Kolege su mi dali punu potporu, a što se tiče moje obitelji, oni su naravno bili jako sretni i dali mi veliku podršku.
  • Paola: Je li lakše raditi sa djecom ili poslovnim ljudima?
  • Ravnatelj : Sa djecom je najljepše i najlakše.
  • Paola: Slušaju li Vas učenici?
  • Ravnatelj: Ja mislim da me slušaju, ali znam da iza leđa oni rade po svom što je također dobro.
  • Paola: Je li lako biti ravnatelj? Možete mi navesti, molim Vas, neke prednosti i mane?
  • Ravnatelj: Hah, (uzdah) lakše je biti učitelj. Biti ravnatelj je svakako izazov, ali i veća odgovornost.
  • Paola: Je li Vam ovo prva škola u kojoj radite?
  • Ravnatelj: Nije. Prva škola mi je bila Osnovna škola Jelenje Dražice u Dražicama i ove godine sam proslavio 20 godina u školstvu.
  • Paola: Šta vas motivira u radu?
  • Ravnatelj: Djeca, ali i učitelji, moram priznati.
  • Paola: Imate li hobije, ako da, koji su to hobiji?
  • Ravnatelj: Kao i svi dječaci volim nogomet, ali i radove u vrtu.
  • Paola: Gdje i kako se vidite za par godina?
  • Ravnatelj: Ja se nadam da ćemo svi ovdje dočekati mirovinu.
  • Paola: Što biste poručili učenicima i učiteljima naše Škole?
  • Ravnatelj: Da budu vrijedni, dobri i složni i dalje.
  • Paola: Hvala Vam na izdvojenom vremenu i želim Vam puno uspjeha u daljnjem radu!
  • Ravnatelj: Hvala Paola! I ja tebi također želim puno uspjeha u daljnjem školovanju.