Putovima Frankopana
Autor: Nikolina Šneler Golik, 9. 3. 2020.

U ponedjeljak 9. ožujka 2020. učenici nižih razreda OŠ Frana Krste Frankopana sudjelovali su u kvizu pod nazivom Putovima Frankopana pod pokroviteljstvom Upravnog odjela za kulturu, sport i tehničku kulturu Primorsko-goranske županije.
Kviz je organizirao i vodio poznati kazališni i filmski redatelj, glumac, scenograf, performer, dramaturg te voditelj mnogih dramskih radionica- Mario Kovač.

Učenici nižih razreda bili su podijeljeni u dva tima: u tim Anakonde i u tim Dabrovi te su se takmičili u kvizu koji je obuhvaćao 15 pitanja. Pitanja su se ticala svih segmenata života plemićke obitelji po kojoj i naša Škola nosi ime, a učenici su, nakon kratkog dogovora, mogli na karticama ponuditi slovo točnog odgovora.

Nakon izjednačenog rezultata, pobjedu su, nakon pripetavanja odnijele Anakonde iako su, valja napomenuti, u rezultatu odlučivale nijanse. Pobjednički tim pozvan je na ogled s ostalim školama u finalnome kvizu koji će se održati u lipnju 2020. u Kraljevici, a na kojemu će pak sudjelovati sve škole koje su se također našle na putovima Frankopana.

Nagradu je pobjednicima uručila pročelnica Upravnog odjela za kulturu, sport i tehničku kulturu Primorsko-goranske županije, gospođa Sonja Šišić, a sve je svojim fotoaparatom dokumentirala viša savjetnica za rad na projektu Kulturno-turistička ruta Putovima Frankopana, gospođa Rajna Miloš.

U veselom raspoloženju i uz veseli pljesak publike učenici su pozdravili organizatore te im se srdačno zahvalili.

Ana Derenčinović Shala, prof.

.