HRANA ZA ŽIVOTINJE
Autor: Jelena Tomas Čargonja, 11. 3. 2013.

Učenici 1.-4. razreda naše škole zajedno sa svojom učiteljicom Ivanom Ožanić pripremili su hranu za životinje kako u snježnim zimskim danima ne bi bili gladni.

U nastavku možete pročitati radove učenika 4.razreda o njihovim doživljajima toga dana.

Hrana za životinje

Učenici od 1. do 4. razreda su se brinuli za životinje.

Na domaćinstvu smo im pripremali hranu.

Učiteljica nam je pokazala kako što treba napraviti.

Hranili smo ptice, srne i košute.

Ja sam bio sretan. Domar Mile i ja smo se grudali.

Kasnije sam mu pridržao ljestve dok je vješao hranu

za ptice na stabla.

Ivanišević Zlatko, 4. razred

Na satu domaćinstva pripremali smo hranu za životinje.

Koristili smo : svinjsku mast, suncokret, loj ,mrvice od kruha, mrežice od limuna, naranče i češnjaka. Sve to smo pomiješali i objesili na grane drveća. Srnama i košutama odnijeli smo sijeno i jabuke. Drugi dan nije više bilo ničega, sve su pojele.

Bio sam sretan jer sam pomogao životinjama.

Davorin Litanj, 4. razred

U pripremi hrane sudjelovali su učenici od 1. do 4. razreda.

Ptičicama smo u mrežice od voća stavljali palentu, loj, griz i krušne mrvice.U kantama smo nosili jabuke i sijeno za srne i košute. Cijelu zimu brinuli smo se za životinje kako ne bi uginule.

Usput smo se igrali, smijali i svi smo bili sretni jer smo pomogli životinjama.

Goran Ivanišević, 4. razred

Cijelu zimu učenici nižih razreda pripremali su hranu za ptičice i košute.

Koristili smo : loj, pšenicu, griz, palentu, krušne mrvice, suncokret i mrežice od naranče i limuna. Zamolili smo stričeka Mileta da nam hranu za ptice objesi na stabla. Jabuke i sijeno odnijeli smo na mjesto gdje je dolazila košuta.

Bio sam sretan jer smo svi zajedno učinili dobro djelo.

Darko Grm, 4. razred

Na domaćinstvu su učenici od 1. do 4. razreda pripremali hranu za ptičice, srne, košute i jelene.

U hranu za ptice smo stavili : loj, svinjsku mast, suncokret, krušne mrvice i palentu. Sve zajedno smo dobro promiješali i stavili u mrežice od limuna, naranče i češnjaka. Učiteljica je narezala loj na komadiće koji su dječaci stavljali u posebne mrežice. Domar nam je donio jabuke i sijeno kako bi nahranili gladne srne i košute. Pomogao nam je i objesiti hranu za ptičice na stabla jer smo mi još uvijek premali. Ptičice i ostale životinje pojele su svu hranu jer su bile jako gladne.

Jako sam sretna što smo pomogli životinjama. Nastavili smo ih i dalje hraniti.

Laura Gadanec, 4. razred