preskoči na sadržaj

Osnovna škola Frana Krste Frankopana Brod na Kupi

Login
Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

Letak UZ Bobovac

DEŽURSTVO UČITELJA

Klikni dežurnog :)

Noć knjige

Radionice održane za Noć knjige pogledajte na sljedećem linku:

BRINI O SEBI - BUDI DOBRO - PROŽIVI KOVID

Pogledajte brošuru o COVID 19 pandemiji te kako se nositi s istom. Također, ovdje možete pronaći brojeve telefona u kriznim situacijama.

 

PROJEKT IGRA

U školskoj godini 2017./2018. igrat ćemo se i učiti. I dok učimo igrat ćemo se i dok se igramo učit ćemo, a sve zbog ovogodišnjeg školskog projekta ,,IGRA''.

PROJEKT GLOBE

U školskoj godini 2013./14. u našoj školi započela je djelovati GLOBE grupa pod vodstvom učitelja geografije Branimira Arbanasa. Tijekom godine počela su prva mjerenja oblaka, nabavka opreme za ostala mjerenja te je škola sudjelovala na GLOBE županijskoj smotri u Jastrebarskom. U proljeće 2014. postavljenja je meteorološka kućica u dvorištu škole koja omogućuje svakodnevno mjerenje temperature.

UZ BOBOVAC

MAŠKARE

PRIJEVOZ UČENIKA

7:15 Grbajel (Brod na Kupi)
7:25 Gusti Laz (Pilana)
7:35 Ložac
7:45 Mala lešnica (Homer)
7:50 Zamost Brodski
Pripremi se za potres!

Brojač posjeta
Ispis statistike od 16. 10. 2011.

Ukupno: 146069
Ovaj mjesec: 517
Ovaj tjedan: 146
Danas: 14
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
DJEČJI TJEDAN
Autor: Davor Tkalac, 17. 10. 2018.

Tijekom mjeseca listopada, točnije u petak 12.10.2018.,  u Osnovnoj školi Frana Krste Frankopana u Brodu na Kupi, obilježio se Dječji tjedan sa svim učenicima Škole. Savez društva „Naša djeca“, preporučio je temu „Odgoj djece za očuvanje kulturne baštine“.
Slijedom toga, pedagoginja Ingrid Šimičić i knjižničarka Tina Majnarić dogovorile su aktivnosti koje će podsjetiti učenike na vrijednost tradicije i običaja našega kraja.

Uz pomoć Zbornika pisanih radova učenika Gorskog kotara, pedagoginja je pronašla priče koje govore o životu našega kraja, od prije nekih 100-tinjak godina. Priče su to o ljubavima i ofiranju nekad, o pripremi i odlasku djece u školu, o jednoj djevojčici Štefici koja je tražila prijatelje, a našla se tu i jedna bajka. Tekst je prilagođen uzrastu učenika. Na satovima razrednika pedagoginja je učenicima pričala spomenute priče.
Učenici su se začudili koliko je ofiranje bilo ozbiljno i odvijalo se u prisustvu odraslih.
Mladi se tada nisu smjeli odvajati i izolirati, držati za ruke, a kamo li poljubiti.
Zanimljivo je bilo čuti kako nekad nije bilo sanitarnih uvjeta za obavljanje osnovne higijene, djeca nisu imala dovoljno odjeće i obuće, pješačili su do škole kilometrima, a posebno su se učenici zgrozili kada su čuli da su učitelji takozvanu vrajžu decu  smjeli udarati. Još jedan važan podatak koji su učenici saznali bio je taj da su  roditelji morali plaćati novčanu kaznu ako bi dijete neopravdano izostalo iz škole.
Baš svi, zaključili su kako je lakše i bolje živjeti u današnje vrijeme. Netko od učenika je čak spomenuo da su današnja djeca razmažena jer sve imaju.
Nakon priča i razgovora uslijedio je ineraktivni dio sata, a to je oživljavanje i demonstracija igre lastika tzv. gumi-gumi te igranje Školice.
Interes se definitivno pojavio kod učenika, ali i iznenađenje zbog činjenice koliko današnja djeca imaju slabu koordinaciju pokreta što je najvjerojatnije posljedica manjka fizičke aktivnosti te sjedenja pred računalom. Također se primijetio i nedostatak osjećaja za ritam igre, nedostatak tjelesne vještine potrebne za igranje lastika, koju su starije generacije igrale vrlo vješto i spretno.
Slušanjem, razgovorom i igrom obilježen je Dječji tjedan u našoj Školi.
 
Ingrid Šimičić, pedagog




[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju