POSTUPAK UPISA U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
Autor: Jelena Tomas Čargonja, 1. 2. 2013.

U prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2013./2014. upisuju se djeca koja

do 01. travnja 2013. imaju navršenih 6 godina života i to djeca rođena

od 1. travnja 2006.g. do 31. ožujka

Nakon obavljenih predbilježbi slijedi  UTVRĐIVANJE PSIHOFIZIČKOG STANJA DJETETA ZA UPIS U 1. RAZRED, koje se sastoji od slijedećih radnji:

·         SISTEMATSKI PREGLEDI

Liječnički pregledi za djecu predbilježenu u 1. razred u obaviti će se 14. ožujka 2013. godine, u Domu zdravlja Delnice, kod školske liječnice dr. Anite Vidmar Mihelčić, prema slijedećem rasporedu :

8 i 30 sati     -   Paola Merkaš i Snježana Ivanišević

9 i 30  sati    - Slađana Ivanišević

Na pregled potrebno donijeti :

-          zdravstvenu iskaznicu djeteta

-          cjepni karton djeteta ili knjižicu iz rodilišta

-          ako imate specijalističke nalaze o eventualnim kroničnim bolestima djeteta

nalaz stomatologa (obrazac stomatologa)

-          nalaz krvi (ukoliko imate nalaz ne stariji od 6 mjeseci možete ga donijeti)

-          OIB

·         VAĐENJE KRVI obaviti će se isti dan 14. Ožujka 2013. U Domu zdravlja Delnice u laboratoriju (prizemlje zgrade)

Potrebno donijeti :

-          zdravstvenu iskaznicu djeteta

-          prvi jutarnji uzorak urina u prokuhanoj staklenoj bočici (prvu jutarnju mokraću)

-          ukoliko imate laboratorijske nalaze ne starije od 6 mjeseci možete ih donijeti

-          uputnica će biti u laboratoriju (proslijediti će je liječnik vašeg djeteta)

·         TESTIRANJE DJECE koje obavlja pedagoginja Ingrid Šimičić

·         UPIS

Sam upis obaviti će se u mjesecu lipnju. O točnom terminu roditelji će biti naknadno obaviješteni. Osim ispunjavanja obrasca, i anketnog upitnika, roditeljima će biti održano predavanje pedagoginje škole, na temu „Kako pripremiti dijete za školu“.

Obzirom da imamo vašu dokumentaciju (koje ste ostavili na predbilježbama), nije potrebno ponovno nositi.

Ukoliko imate zahtjeva za prijevremeni upis ili odgodu upisa, molimo Vas da kontaktirate školu na broj 810-695, i dobiti ćete informacije o tome što je potrebno učiniti.