preskoči na sadržaj

Osnovna škola Frana Krste Frankopana Brod na Kupi

Login
Kalendar
« Studeni 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji

Letak UZ Bobovac

DEŽURSTVO UČITELJA

Klikni dežurnog :)

Noć knjige

Radionice održane za Noć knjige pogledajte na sljedećem linku:

PROJEKT IGRA

U školskoj godini 2017./2018. igrat ćemo se i učiti. I dok učimo igrat ćemo se i dok se igramo učit ćemo, a sve zbog ovogodišnjeg školskog projekta ,,IGRA''.

PROJEKT GLOBE

U školskoj godini 2013./14. u našoj školi započela je djelovati GLOBE grupa pod vodstvom učitelja geografije Branimira Arbanasa. Tijekom godine počela su prva mjerenja oblaka, nabavka opreme za ostala mjerenja te je škola sudjelovala na GLOBE županijskoj smotri u Jastrebarskom. U proljeće 2014. postavljenja je meteorološka kućica u dvorištu škole koja omogućuje svakodnevno mjerenje temperature.

UZ BOBOVAC

PRIJEVOZ UČENIKA

7:15 Grbajel (Brod na Kupi)
7:25 Gusti Laz (Pilana)
7:35 Ložac
7:45 Mala lešnica (Homer)
7:50 Zamost Brodski

Brojač posjeta
Ispis statistike od 16. 10. 2011.

Ukupno: 155246
Ovaj mjesec: 1064
Ovaj tjedan: 299
Danas: 25
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
PROSLAVA DANA ŠKOLE
Autor: Davor Tkalac, 1. 6. 2018.

 
U utorak 29. svibnja 2018. Osnovna škola Frana Krste Frankopana u Brodu na Kupi proslavila je 160. obljetnicu svojega postojanja.
Tom su prilikom učenici i nastavnici pripremili prigodni program koji se je sastojao od igrokaza, plesa, filma i pjesama školskog zbora pod vodstvom učitelja Glazbene kulture Damira Zagoršćaka. Program je započeo himnom i  pjesmom Zavičaju, tebi, a završio pjesmom o Gorskome kotaru.

Cjelinu je zaokružio igrokaz – legenda o postanku Škole u Brodu na Kupi, a iznio ju je lik Frana Krste Frankopana čiju je ulogu utjelovio učenik 8. razreda Marin Obajdin kojega je uvježbala voditeljica Dramsko-scenske skupine, učiteljica Hrvatskoga jezika  Ana Derenčinović Shala.
U predstavi je Fran Krsto Frankopan ne želeći živjeti ispraznim životom, indisponiran ignorancijom, neznanjem i lijenošću svojih kmetova odlučio obrazovati narod i pokloniti Gorskome kotaru, prekrasnoj kupskoj dolini, školu za djevojčice i dječake. Frana Krstu Frankopana nije zadovoljavao isprazni život u kojemu vlada samo dokolica, nerad i zabava. Pokušao je zabaviti se plesom, pavanom, kojega su odlično otplesali vitezovi i dvorske dame – učenice i učenici nižih razreda uvježbani učiteljicama Ivanom Ožanić Janeš, Jelenom Glad i Marijom Tonković.
Ideja o osnivanju Škole Franu Krsti Frankopanu javila se u obliku vizije putem light showa koji su učitelj Fizike Davor Tkalac, učiteljica Matematike Nikolina Šneler, učitelj Informatike Dalibor Fak uspješno izveli svjetlosnim efektima ostvarivši ugođaj. Lik Fran Krsto Frankopan čuo je modulirani, jezoviti, glas koji mu je pružio uvid u budućnost, viziju kako bi budućnost školstva u Brodu na Kupi, mogla i trebala izgledati, te ga potaknuo da uzme stvar u svoje ruke i djeluje. Budućnost iz Franove perspektive, odnosno današnjicu Osnovne škole  Frana Krste Frankopana  prikazao je film o Školi u režiji gospodina Rasima Karalića pod naslovom Jesmo bili dobri? U filmu su izdvojeni najbitniji momenti  i naporni trud i rad učenika i učitelja u školskoj godini 2017./2018.
Predstava je osim pjesmom završena i emotivnim govorom ravnateljice Škole Ane Mihelčić Šamec, koja se dotaknula depopulacije Gorskog kotara, ali i važnosti zadržavanja postojećih vrijednosti, tradicije i obiteljskog ozračja kojega njeguju i njegovat će male  goranske škole. Ravnateljica Škole uručila je zahvalnice i gradonačelniku Grada Delnica gospodinu Ivici Kneževiću i zamjeniku župana Primorsko-goranske županije gospodinu Petru Mamuli koji su se nazočnima potom obratili s nekoliko riječi te obećali da će učiniti sve u njihovoj moći da pomognu malim goranskim školama u njihovu opstanku.
Nakon podjele zahvale i priznanja sponzorima, organizatorima i osnivaču, priznanja su podijeljena i učenicima te njihovim mentorima svih goranskih škola koje su se javile na za tu prigodu raspisani natječaj pod naslovom Dolina leptira.
Po trajanju aplauza publike dalo se je naslutiti da je predstava polučila izniman uspjeh, a druženje je nastavljeno na prigodnome domjenku organiziranome u školskoj dvorani.
 
Ana Derenčinović Shala, prof.
 




[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju