ZBORNICA NA PARKETU
Autor: Davor Tkalac, 6. 4. 2017.

31. ožujka 2017. u petak u 16,30 sati u Domu sportova Delnice, održao se već tradicionalni turnir pod nazivom „Zbornica na parketu“. Iza ovog naziva krije se spoj sportskog i zabavnog druženja učitelja i ostalih zainteresiranih djelatnika svih goranskih škola.
Okupljanje je počelo već oko 16 sati, kada su dvoranu počeli puniti svi prijavljeni, željni rekreacije, s taman dovoljno natjecateljskog duha. Ekipe škola raspoznavale su se po majicama odabranih boja i natpisa.

Nakon veselih uzvika ljudi koji se dugo nisu vidjeli, međusobnih pozdrava i upoznavanja, krenula je prava rekreacija. Odbojka se igrala na dva terena, navijači su se čuli s tribina, sudci su svojim zviždaljkama pratili igru. Bilo je tu  ozbiljnih smečeva, skokova, trčanja, ali i padova. Sve praćeno smijehom i pozitivnom energijom. Izmjenjivale su se ekipe, igrači, stanje na bodovnoj listi.
Uz pokoje osvježenje, čašicu razgovora i time out, došlo je i finale u kojemu su zaigrale OŠ Skrad i naša Škola iz Broda na Kupi.
Mora se priznati da uz učitelja Zorana Skendera, Damira Zagoršćaka, Dražena Zimu te kolegicu  iznimno jakog šuta Maju Jakovac, malo tko je imao šansu za pobjedu. Nemojmo zaboraviti spomenuti  napore naše ravnateljice i trud pedagoginje.
Sada je već jasno da smo pobjedu zasluženo odnijeli mi učitelji iz Broda, drugo mjesto zauzela je ekipa OŠ Skrad, a zasluženu broncu Srednja škola Delnice.
Nakon dugotrajne borbe, loptu i mrežicu zamijenile su plate sa dugo iščekivanom hranom. Već umorni i siti, mnogi su krenuli svojim kućama.
Najustrajniji su ostali te se vratili u dane mladosti i preselili u prostor obližnjeg kafića u kojemu su ostali do sitnih jutarnjih sati te se odlično zabavili uz disko atmosferu, karaoke i ples.

Ingrid Šimičić, prof.