preskoči na sadržaj

Osnovna škola Frana Krste Frankopana Brod na Kupi

Login
Kalendar
« Studeni 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji

Letak UZ Bobovac

DEŽURSTVO UČITELJA

Klikni dežurnog :)

Noć knjige

Radionice održane za Noć knjige pogledajte na sljedećem linku:

PROJEKT IGRA

U školskoj godini 2017./2018. igrat ćemo se i učiti. I dok učimo igrat ćemo se i dok se igramo učit ćemo, a sve zbog ovogodišnjeg školskog projekta ,,IGRA''.

PROJEKT GLOBE

U školskoj godini 2013./14. u našoj školi započela je djelovati GLOBE grupa pod vodstvom učitelja geografije Branimira Arbanasa. Tijekom godine počela su prva mjerenja oblaka, nabavka opreme za ostala mjerenja te je škola sudjelovala na GLOBE županijskoj smotri u Jastrebarskom. U proljeće 2014. postavljenja je meteorološka kućica u dvorištu škole koja omogućuje svakodnevno mjerenje temperature.

UZ BOBOVAC

PRIJEVOZ UČENIKA

7:15 Grbajel (Brod na Kupi)
7:25 Gusti Laz (Pilana)
7:35 Ložac
7:45 Mala lešnica (Homer)
7:50 Zamost Brodski

Brojač posjeta
Ispis statistike od 16. 10. 2011.

Ukupno: 155246
Ovaj mjesec: 1064
Ovaj tjedan: 299
Danas: 25
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
PROJEKT ''ČITAJ, UČI, RASTI''
Autor: Davor Tkalac, 3. 3. 2017.

Od početka ove kalendarske godine naša je Škola započela s provođenjem projekta „Čitaj, uči, rasti“ koji za svoj osnovni cilj ima podizanje razine pismenosti učenika osnovnoškolskog uzrasta putem uvođenja inovativnih metoda podučavanja u redovnoj nastavi.


Dok će konkretne aktivnosti u nastavi krenuti iduće školske godine, početak 2017. iskoristit će se kako bi se nastavnici educirali u raznim pristupima nastavi, a sve je to omogućeno zahvaljujući uspješnoj kandidaturi Škole na natječaju programa Erasmus plus. Program Erasmus plus proveden je od strane Agencije za mobilnost i programe EU putem kojeg su osigurana sredstva u visini od nešto više od 11 tisuća eura iz EU fodnova kojima će se usavršavanja financirati.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
    Led ovih usavršavanja probili su školska pedagoginja Ingrid Šimičić i nastavnik informatike Dalibor Fak svojim sudjelovanjem na petodnevnom tečaju „Inovativne metode podučavanja“ koji se održao u periodu 6.-12. veljače u Ateni. Tijekom  petodnevnog tečaja dvanaestero je sudionika iz Hrvatske, Italije, Rumunjske, Latvije i Litve, pod stručnim i sigurnim vodstvom mentorica Jean Glover i Penny Fylaktaki, usvojilo vještine potrebne za korištenje desetak metoda podučavanja, a koje se rijetko susreću u učionicama, poput igranja uloga, debata ili projektno orijentiranog učenja.
     Da ne bude sve samo posao, već da se ovom prilikom stvore nova poznanstva i poslovni kontakti,  kao i nova iskustva vezana uz grčku kulturu, pobrinuli su se organizatori iz Pirejskog IDEC-a organizacijom obilazaka kulturno-povijesnih lokacija i zajedničkih druženja polaznika.
Prema riječima naših predstavnika, ovo je iskustvo bilo iznimno korisno ne samo zbog usvajanja novih saznanja, već i zbog uspostave profesionalnih kontakata na međunarodnoj razini i razvoja osobnih kompetencija koje će zasigurno unaprijediti njihov rad u našoj Školi.
Takve reakcije zasigurno su dodatna motivacija nastavnicima naše Škole koji tek trebaju krenuti na usavršavanja put europskih zemalja u idućim mjesecima s istim ciljem.
     S ciljem usvajanja novih znanja u svrhu stvaranja kvalitetnije, funkcionalnije i zanimljivije Škole za učenike, ali i za njih same.
 
Dalibor Fak, prof.




[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju