ORIGAMI U UMJETNOSTI I ZNANOSTI
Autor: Davor Tkalac, 16. 12. 2016.

Projekt Senbazuru – 1000 origami ždralova u ovoj školskoj godini započeli smo okupljanjem svih sudionika u našoj školi, a kroz program su nas vodili članovi Hrvatskog origami društva iz Zagreba. Njih petero na početku su predstavili svoj rad kroz kutije iz kojih su vadili zanimljive i neobične origami priče, a održali su i desetominutnu prezentacju, pa smo tako dobili detaljniji uvid u umjetničku i znanstvenu dimenziju savijenja papira.

Bilo je tu životinja, odijevnih predmeta, različitih modularnih likova i kutijica, a nakon uvodnog predavanja podijelili smo se u pet grupa i učili kako izraditi neke od origami modela.
Bila je to izvrsna prilika da od predavača koji su aktivno posvećeni origami svijetu naučimo nešto novo, proširimo znanja i vidike, ali i da se na kraju dana družimo i  izmijenimo iskustva.
Predstoji nam rad u našim Origami radionicam i spajanje 1000 ždralova koje ćemo i u ovoj školskoj godini poslati u Japan.
Uz našu, sudjelovali su učenici i voditelji iz 7 goranskih škola: OŠ I. G. Kovačića iz Delnica, OŠ Skrad, OŠ Dr. Branimira Markovića iz Ravne Gore, OŠ Rudolfa Strohala iz Lokava, OŠ Brod Moravice, OŠ Ivanke Trohar iz Fužina i OŠ Mrkopalj.
Kako nam je bilo pogledajte u fotogaleriji.

Sanja Milovac, knjižničarka