NOĆ KNJIGE
Autor: Davor Tkalac, 23. 4. 2015.

Pale sam na svijetu, Crvenkapica, Čipko i djed Filip, Nestala bez traga... neki su od naslova koji su nas u Noći knjige, 23. travnja 2015. poveli u svijet pisane riječi i razgovora o najdražim knjigama.

Druženje smo započeli igrom i istraživanjem stabla s kojeg su visjele asocijacije na naslove koje smo izabrali, nakon čega smo ...

Klikni sliku za fotogaleriju!

... čitali te kroz interaktivne zadatke izražavali svoje stavove i misli o književnim djelima. Potom su likovi iz priče zaživjeli kroz ilustracije, plakat i straničnike, a učenici koji su skupili najviše bodova tijekom radionice, kući su ponijeli nagrade koje će ih podsjećati na ovogodišnju matineju. Prva nagrada bila je suvremena bajka Mali princ, francuskog autora Antoine de Saint-Exupéryja, koju su Francuzi 1999. godine proglasili Knjigom stoljeća.

Molim djecu da mi oproste što sam ovu knjigu posvetio odrasloj osobi. Imam za to ozbiljnu ispriku: taj odrasli je najbolji prijatelj kojeg imam na svijetu. Imam i jednu drugu ispriku: taj odrasli sve razumije, čak i knjige za djecu. Imam i treću ispriku: taj odrasli živi u Francuskoj, gdje pokatkad pati od gladi i hladnoće. I te kako mu treba prijateljske utjehe. Ako sve te isprike nisu dovoljne, rado ću ovu knjigu posvetiti djetetu koje je nekad bio taj odrasli čovjek. Svi su odrasli jednom bili djeca. Ali se malobrojni toga sjećaju. (Mali princ)

Čestitamo nagrađenim učenicima Lauri Gadanec i Matiji Damiću te Katici Ivanišević, Davidu Ruparu, Davidu Šokčeviću, Suzani Litanj i svim ostalim učenicima koji su sudjelovali, čitali, igrali se i družili u Noći knjige.

Sanja Milovac, knjižničarka

Tihana Kruljac, prof.