« Ožujak 2024 »

TETRA PAK ZAŠTITA ŠUMA
Autor: Davor Tkalac, 17. 3. 2015.

I ove godine sudjelujemo u projektu Eko – paket u sklopu kojeg su učenici od 1. do 4. razreda i njihove učiteljice – Jelena Glad, Marija Tonković i Ivana Ožanić Janeš izradili eko - jelku. Prijavili smo se u kategoriju Zaštita šuma čime smo simbolički doprinijeli obilježavanju Svjetskog dana šuma. Potrebnu ambalažu prikupljali smo iz naše školske kuhinje, a rad je nastajao na način da smo lijepili Tetra Pak ambalažu u obliku jelke i kasnije ju obojili temperom.

Eko – paket je nacionalni projekt koji je usmjeren prema djeci i mladima s ciljem educiranja o važnosti odvojenog zbrinjavanja upotrjebljene Tetra Pak ambalaže te odgovornog ponašanja prema prirodi. Provode ga Eko – škole u Republici Hrvatskoj, a pošto mi već godinama imamo status Eko – škole rado smo se uključili.  Naime, program Eko-škola jasno određuje i usmjerava način na koji se nastavni sadržaji o zaštiti okoliša, koji su dio redovnog nastavnog plana i programa, primjenjuju u svakodnevnom životu škole. Ovakav pristup pomaže učenicima, u svijesti svakog od njih, shvatiti kolika je važnost zaštite okoliša.

Ivana Ožanić Janeš, učiteljica