« Svibanj 2024 »

Radna akcija
Autor: Davor Tkalac, 22. 4. 2024.

Povodom Dana otvorenih vrata 19. travnja 2024. godine u Osnovnoj školi Frana Krste Frankopana u Brodu na Kupi organizirana je radna akcija u koju su bili uključeni djelatnici i učenici Škole, ali i obitelji učenika.
Okupljanje je započelo u 9 sati te nakon kratkog dogovora, podjele poslova i alata radna akcija je krenula. Kopalo se i sadilo, rezalo i čistilo raslinje, kosila trava, brusili i bojali vanjski stolovi klupe.
O svemu što se radilo pročitajte u nastavku.

Učiteljice razredne nastave povele su svoje učenike i njihove roditelje u školski voćnjak gdje su postojeće voćke okopali i pognojili, orezali i pokrečili te zasadili 15 mladih sadnica jabuka koje će nekim budućim generacijama podariti svoje plodove.
Učenici predmetne nastave i njihovi roditelji, uz ostale djelatnike škole, sudjelovali su u raznim aktivnostima uređivanja okoliša škole.
Obnovljena je boja na klupama i stolovima vanjske učionice koje sada blistaju novim sjajem, a dobro poznati drveni medvjed sa obnovljenom bojom dodatno krasi prilaz školi. Gusto raslinje i stare grane stabala orezano je a veliki dio travnatih površina pokošen.
Osim voćnjaka, Park šuma u okolišu škole obogaćena je sadnjom 20 smreka koje će jednoga dana pružati zaklon i hlad generacijama učenika koje će tek doći u našu Školu.
U svim aktivnostima, osim djelatnika i učenika škole, sudjelovali su i roditelji ali i drugi članovi obitelji učenika koji su svojim prisustvom i angažmanom obogatili dan pun zajedništva, druženja i veselja te iskazali spremnost da se odazovu i budućim akcijama.
Po okončanju radova, druženje se nastavilo uz zasluženi prigodni domjenak.
Svi su bili zadovoljni svojim sudjelovanjem u radnoj akciji i danom provedenom u ugodnom društvu.