« Svibanj 2024 »

Turnir u stolnom tenisu
Autor: Davor Tkalac, 22. 4. 2024.

Povodom Dana otvorenih vrata 19. travnja 2024. u Osnovnoj školi Frana Krste Frankopana održan je tradicionalni sportski susret između OŠ Fara iz Frare (SLO), OŠ Dr. Branimira Markovića iz Ravne Gore i OŠ Frana Krste Frankopana iz Broda na Kupi.
Ove godine, sportsko natjecanje je koncipirano kao turnir u stolnom tenisu u muškoj i ženskoj kategoriji. Uz sudjelovanje učenika iz Osnovne škole Fara iz Slovenije turnir je poprimio međunarodni karakter.  Učenici su tako još jednom iskazali svoj sportski duh i time potvrdili da sport ujedinjuje i spaja.
Više o turniru i rezultatima pročitajte u nastavku.

Na turniru je sudjelovalo ukupno 12 natjecatelja (6 djevojčica i 6 dječaka) a natjecanje se odigravalo liga sustavom. Nakon odrađenih 30 zanimljivih partija u vrlo sportskom i fer natjecanju dobiveni su slijedeći rezultati.

U konkurenciji dječaka pobijedio je Miha Lovrič (OŠ Fara), drugoplasirani je Miha Kovač (OŠ Fara) i trećeplasirani Dorijan Šokčević (OŠ Frana Krste Frankopana).
  1. mjesto: Miha Lavrič
  2. mjesto: Miha Kovač
  3. mjesto: Dorian Šokčević
  4. mjesto: Borna Tadej
  5. mjesto: Renato Zafirov
  6. mjesto: Ivan Podobnik

U konkurenciji djevojčica pobjedu je odnijela Danijela Litanj (OŠ Frana Krste Frankopana), drugoplasirana je Klara Ilič (OŠ Fara), a trećeplasirana Dorotea Deronja (OŠ Frana Krste Frankopana).
  1. mjesto: Danijela Litanj
  2. mjesto: Klara Ilič
  3. mjesto: Dorotea Deranja
  4. mjesto: Eni Klobučar
  5. mjesto: Mia Klobučar
  6. mjesto: Karolina Lisac
Nakon podjele medalja i diploma, učenici su sa svojim učiteljima Tjelesne i zdravstvene kulture, nastavili druženje uz razgovor i okrjepu.