preskoči na sadržaj

Osnovna škola Frana Krste Frankopana Brod na Kupi

Login
Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

Letak UZ Bobovac

DEŽURSTVO UČITELJA

Klikni dežurnog :)

Noć knjige

Radionice održane za Noć knjige pogledajte na sljedećem linku:

BRINI O SEBI - BUDI DOBRO - PROŽIVI KOVID

Pogledajte brošuru o COVID 19 pandemiji te kako se nositi s istom. Također, ovdje možete pronaći brojeve telefona u kriznim situacijama.

 

PROJEKT IGRA

U školskoj godini 2017./2018. igrat ćemo se i učiti. I dok učimo igrat ćemo se i dok se igramo učit ćemo, a sve zbog ovogodišnjeg školskog projekta ,,IGRA''.

PROJEKT GLOBE

U školskoj godini 2013./14. u našoj školi započela je djelovati GLOBE grupa pod vodstvom učitelja geografije Branimira Arbanasa. Tijekom godine počela su prva mjerenja oblaka, nabavka opreme za ostala mjerenja te je škola sudjelovala na GLOBE županijskoj smotri u Jastrebarskom. U proljeće 2014. postavljenja je meteorološka kućica u dvorištu škole koja omogućuje svakodnevno mjerenje temperature.

UZ BOBOVAC

MAŠKARE

PRIJEVOZ UČENIKA

7:15 Grbajel (Brod na Kupi)
7:25 Gusti Laz (Pilana)
7:35 Ložac
7:45 Mala lešnica (Homer)
7:50 Zamost Brodski
Pripremi se za potres!

Brojač posjeta
Ispis statistike od 16. 10. 2011.

Ukupno: 146150
Ovaj mjesec: 598
Ovaj tjedan: 71
Danas: 7
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
TERENSKA NASTAVA U VUKOVARU
Autor: Davor Tkalac, 15. 6. 2018.

Od 10. do 12. lipnja 2018. 8. razred OŠ Frana Krste Frankopana sudjelovao je na edukaciji o Domovinskome ratu u Vukovaru.

U sklopu projekta kojega MZOS-a provodi već nekoliko godina učenici svih razreda osnovnih škola u Republici Hrvatskoj dužni su educirati se i posjetiti taj grad-heroj i simbol Domovinskoga rata.


Nakon višesatnoga putovanja koje je započelo u nedjelju učenici su u pratnji razrednice i učiteljice Hrvatskoga jezika Ane Derenčinović Shala u Vukovar stigli u večernjim satima te su imali slobodno vrijeme za okrjepu i šetnju gradom. Smješteni su u hostelu kompleksa Memorijalnoga centra Domovinskoga rata, bivšoj vojarni.  U navedenome terminu uz OŠ Frana Krste Frankopana na edukaciju su iz Primorsko-goranske županije istim autobusom pristigle i OŠ Fužine te OŠ Belvedere.
U centru su učenici, između ostaloga,  mogli vidjeti rijeku Vuku koja se ulijeva u Dunav, slikati se na njezinome ušću te prijeći preko mosta posvećenome poginulome dragovoljcu francuskoga podrijetla Jeanu Paulu Nicolieru.
Prvoga dana nakon dolaska započela je edukacija osmaša o najvažnijemu dijelu  novije hrvatske povijesti-Domovinskome ratu. O Bitci za Vukovar, početcima i tijeku Domovinskoga rata učenicima je govorio bojnik Marin Ivanković prikazavši im dirljive scene i isječke dokumentarnih filmova. Potom je uslijedio obilazak Muzeja vučedolske kulture u kojemu su se učenici mogli upoznati i s kulturom Vučedola starom preko 5000 godina te vidjeti razne uporabne predmete i artefakte poput poznate vučedolske keramičke čizmice, replike vučedolske golubice, ali i razne posude, rekonstrukcije odjeće,  obuće, nastambi i stila života Vučedolaca. Učenici su posjetili i vukovarski, barokni  dvorac Eltz, a večer prvoga dana zaokružena je dvosatnim provodom u diskoteki Quo Vadis.
Drugi dan boravka u Vukovaru, prije polaska domovima, osmaši su obilazili spomen lokacije strašnih stradanja. Posjetili su Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Memorijalno groblje u Vukovaru, Vukovarsku bolnicu sa stalnim postavom i vjernim replikama uvjeta koji su vladali u vrijeme stradanja Grada heroja, Spomen dom Ovčaru te vidjeli mjesto masovne grobnice i zapalili svijeće. Posjetili su i vodotoranj, simbol odolijevanja Vukovara agresoru.
Po povratku u Memorijalni centar Domovinskoga rata vojarnom je učenike proveo bojnik Anđelko Batinić pokazavši im tenkove, oklopna vozila, zrakoplove, ali i razne vrste oružja te pješačkih, topničkih, protutenkovskih i sličnih mina koje su učenici mogli razgledati te postaviti pitanja. U podrumskom skladištu vjerodostojno je prikazano kako su u vrijeme rata izgledali zloglasni logori u Stajićevu i Begejcima te u kojim su uvjetima zatvorenici preživljavali.
Vidljivo dirnuti, s mnogo novih spoznaja i utisaka učenici su se u večernjim satima u utorak 12.lipnja 2018. vratili svojim domovima rekavši kako nikada neće zaboraviti Vukovar.
 
Ana Derenčinović Shala, prof.




[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju