HRVATSKA KAKVU ŽELIMO
Autor: Davor Tkalac, 27. 3. 2018.

U ponedjeljak 26. ožujka 2018. učenik 8. razreda Marinu Obajdinu u pratnji se učiteljice Hrvatskoga jezika Ane Derenčinović Shala uputio u Zagreb u Nacionalnu i sveučilišnu knjižnicu.
U  Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu je u suradnji s Ministarstvom regionalnog razvoja i fondova europske unije upriličena dodjela nagrada i priznanja nacionalnim i županijskim pobjednicima nagradnog natječaja za osnovne škole pod naslovom Hrvatska kakvu želimo.

Učenik Marin Obajdin osvojio je 1. mjesto na županijskoj razini u IV. kategoriji - kategoriji literarnih radova učenika od 5. do 8. razreda svojim literarnim radom pod naslovom Hrvatska kakvu želim.
   Uvodnu riječ i pozdravni govor održala je ministrica regionalnog razvoja i fondova   Europske unije, gospođa Gabrijela Žalac čestitavši svim pobjednicima naglasivši da je natječaj proveden na školskoj, županijskoj i nacionalnoj razini, a u njemu su sudjelovale 222 osnovne škole.
   Program je vodio poznati dječji zabavljač Luka Bulić, a nakon dodjele nagrada i priznanja, učenike je uveseljavao svojim hitovima, prepjevima poznatih uspješnica.
    Dobro raspoloženi, okrijepljeni i radosni zbog dobivenih nagrada, sudionici natječaja su se u poslijepodnevnim satima organiziranim prijevozom uputili svojim kućama.
Dio atmosfere možete osjetiti pregledavajući fotogaleriju.

Ana Derenčinović Shala, prof.