DJED BOŽIĆNJAK U RADNIČKOM DOMU U DELNICAMA
Autor: Davor Tkalac, 20. 12. 2017.

U četvrtak 14. prosinca 2017. održana je predstava u Radničkome domu u Delnicama povodom dočeka Djeda Božićnjaka u organizaciji Društva Naša djeca i OŠ Frana Krste Frankopana iz Broda na Kupi.
Program je započeo pjesmom Zvončići, a završio  pjesmom A gdje je Djed Mraz? pod budnom palicom našega učitelja Glazbene kulture Damira Zagoršćaka.

Program je između upotpunjen igrokazom Božićno ludilo u šumi koji je osmislila i napisala učiteljica Hrvatskoga jezika Ana Derenčinović Shala te plesom i dijalogom Bake Mraz tj. učiteljice RN-e Marije Tonković i vragolastog vilenjaka kojeg je utjelovila učiteljica Prirode i Biologije Sara Ružić.
Na kraju je mališane svojim plesom i dolaskom oduševio Djed Božićnjak. Na sveopću radost, zajedno s učiteljicom Jelenom Glad i ostalim pomoćnicama Djeda Božićnjaka iz Društva Naša djeca, podijelio je djeci darove.
Pregršt pjesme i plesa oduševilo je okupljenu publiku, a najviše one najmlađe koji su se s Djedom Božićnjakom i fotografirali za uspomenu.

Ana Derenčinović Shala, prof.