ŽIVOTINJE I KNJIGE
Autor: Davor Tkalac, 30. 11. 2017.

U sklopu knjižnične izvannastavne aktivnosti Maštokraj putovali smo u Zagreb. Prvo smo posjetili Zoološki vrt grada Zagreba gdje su nam djelatnici Edukacijskog centra održali radionicu – doznali smo više o životinjama koje žive u Zoološkom vrtu, a imali smo priliku upoznati i jednu neotrovnu zmiju.

Budući da smo većinom bili u šoku i da smo skupljali hrabrost da ju dodirnemo, nismo uspjeli pitati ili čuti više informacija o njenom porijeklu i vrsti, no bila je to lijepa prilika da se suočimo sa svojim strahovima i prepričavamo doživljaje ostatak dana. Nakon toga smo otišli u Gradsku knjižnicu - na Odjel za djecu i mladež, gdje mogli smo se upoznali s različitim vrstama knjigama za djecu, a čuli smo i mnoge zanimljive priče. Bilo je zanimljivo uočiti razlike između školske i narodne knjižnice, a prije odlaska kući neočekivano smo primili divan poklon - dvije velike kutije lektirnih naslova. Hvala djelatnicima Zoološkog vrta grada Zagreba i Gradske knjižnice na lijepom druženju i vremenu koje smo proveli zajedno u razgovoru, učenju i pričama.

Sanja Milovac, knjižničarka